Recepty

Muffin bez mlieka, cukru a masla

Domáce muffiny a podobné rýchle zdravé alternatívy sa stali každodennom voňavou súčasťou našich večerov, či rán, odkedy zistili dieťaťu tzv. "abkm".... pripravujeme tak jedlo do škôlky a toto je niekedy na olovrant.

Mäkké rožky bez kysnutia

My v Nesladím kladieme dôraz na kvalitu potravín, ktoré konzumujeme. Patrí medzi ne chlieb i pečivo. Bohužiaľ aj táto základná poživeň bežne dostupná takpovediac na každom kroku je zdrojom pridaného cukru. Pre lepšiu konzistenciu, pre dlhšiu trvanlivosť, pre správny hnedý "zdravý

Domáca Granola

Musli bez cukru. Musli s nevšednou prípravou a chuťami, ktoré takýto postup prípravy z ingrediencií uvoľní... niečo nepoznané a neodolateľné....

Maková RAW pohánka s jablkami

Trendy, ale hlavne chutný RAW tip na raňajky, čo olovrant. Alebo aj pre návštevu pod heslom: chcem mať svojich kamarátov dlho a zdravých pri sebe.

Energetické guľky z jahôd

My v Nesladím radi športujeme a preto vymýšľame a testujeme na sebe alternatívy k presladeným energetickým tyčinkám určeným pre športovcov. Vymysleli sme tieto jahodové energetické guľky.

Vanilková quinoa ... alebo puding inak

Puding je taká klasika, na ktorej sme vyrastali aj my, a občas, ale naozaj len občas, ho pripravíme aj deťom. Im už však pripravíme puding s najlepším vedomím, niečo pridáme (quinou) a niečo vezmeme (cukor, ale aj klasický polotovarový prášok).... ako na to?