Recepty

Kvásková mandľovo citrónová vianočka bez cukru

Kvásková vianočka bez pridania droždia si vyžaduje dlhý čas na kysnutie, ale nepoužiť droždie má mnohé pozitíva. Vyhýbajme sa mu, žime zdravšie aj v tomto smere.

Kváskové lúpačky (bez cukru a mlieka)

Nech sa páči - zjednodušený recept s postupom na kváskové lúpačky, ktorých variabilita nesiaha iba na možnosť spraviť ich bez cukru, ale aj na vhodnosť pre alergikov na mlieko a mliečne bielkoviny. Nesladím Vám to uľahčí tu:

Ľanový kváskový chlieb s avokádovým olejom

Tento kváskový chlebík sme jemne obohatili o tuky v podobe ľanových semienok a kvapky avokádového oleja. Je vyrobený z tzv. talianskeho kvásku. Ako na to?

Muffin bez mlieka, cukru a masla

Domáce muffiny a podobné rýchle zdravé alternatívy sa stali každodennom voňavou súčasťou našich večerov, či rán, odkedy zistili dieťaťu tzv. "abkm".... pripravujeme tak jedlo do škôlky a toto je niekedy na olovrant.

Mäkké rožky bez kysnutia

My v Nesladím kladieme dôraz na kvalitu potravín, ktoré konzumujeme. Patrí medzi ne chlieb i pečivo. Bohužiaľ aj táto základná poživeň bežne dostupná takpovediac na každom kroku je zdrojom pridaného cukru. Pre lepšiu konzistenciu, pre dlhšiu trvanlivosť, pre správny hnedý "zdravý

Domáca Granola

Musli bez cukru. Musli s nevšednou prípravou a chuťami, ktoré takýto postup prípravy z ingrediencií uvoľní... niečo nepoznané a neodolateľné....