Avokádový puding

22.03.2019

Neviem, ako sa volá takýto typ jedla. My to voláme puding. Bežný puding nerobievame, preto sa to deťom ničím nepletie a teda puding je toto....

Netvrdím, že moje dieťa je super a zje avokádo, Keď vidí avokádo ako také, tak krúti ústočkami rovnako, ako ostatné detičky v jej veku, čiže v zrelých prváčikovských siedmich rokoch. Ale rovnako ako iné deti, prípravu denných pokrmov vidia len keď chcú, alebo keď ja chcem. Avokádo jednoducho pokrájam, postláčam vydličkou a potom vidličkou ešte prešľahám. Samozrejme, avokádo musí byť zrelé a  mäkké. Rovnako aj banán, zrelý tak akurát, nakrájam na kúsky, postláčam a prešľahám. medzitým v druhej miske zalejem hrsť ovsených vločiek horúcou vodou. Toto robím preto, lebo toto jedlo je mienené ako raňajky pre malé dieťa. Čiže, aby bolo vyvážené z hľadiska makronutrientov. 

Druhou možnosťou je vločky jemne opražiť na ghee alebo masle a také chrumkavé pridať do pudingu. 

Puding.... zmiešame teda vyšľahané avokádo a banán, pridáme kávový lyžičku surového kakaa a premišame. Hotovo. V podstate žiadny recept, žiadna veda. Namočené vločky vmiešame do pudingu a tými chrumkavými posypeme puding. 

Dobrú chuť.